بیانیه کانون وکلای دادگستری استان یزد به مناسبت روز جهانی حقوق بشر | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
کانون وکلای دادگستری استان یزد

بیانیه کانون وکلای دادگستری استان یزد به مناسبت روز جهانی حقوق بشر

بیانیه کانون وکلای دادگستری استان یزد به مناسبت روز جهانی حقوق بشر
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، کانون وکلای دادگستری استان یزد به مناسبت روز جهانی حقوق بشر پیامی منتشر نمود. متن کامل پیام به شرح ذیل است:
 
دهم دسامبر مصادف با ۲۰ آذرماه امسال، سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد است. این سند در راستای تحقق حقوق ذاتی انسان‌ها و گرامیداشت شان و کرامت انسانی می‌باشد. حقوق بشر به مثابه حقوقی سلب ناشدنی، جهان شمول و انتقال ناپذیر متعلق به تمامی ابناء بشر بدون هرگونه تبعیض از نظر نژادی، مذهبی، زبانی، جنسیتی، عقیدتی یا هر وضعیت دیگر است.
 
سازمان ملل متحد، شعار امسال این روز جهانی را "بهتر بهبود یابید و برای حقوق بشر بایستید" انتخاب نموده است. انتخاب این شعار در ارتباط با همه‌گیری کووید ۱۹ می باشد و بر لزوم بازسازی بهتر با اطمینان از اینکه حقوق بشر در کانون توجه تلاش‌ها در جهت بهبودی است، متمرکز شده است. ما فقط درصورتی به اهداف جهانی مشترک خود دست پیدا خواهیم کرد که بتوانیم فرصت‌های برابر برای همگان ایجاد کنیم، به ناکامی‌ها در برابر این بیماری بپردازیم و استانداردهای حقوق بشر را برای مقابله با نابرابری‌های ریشه دار، سیستماتیک و بین نسلی، محرومیت و تبعیض اعمال کنیم.
این روز فرصتی است برای تاکید مجدد بر اهمیت حقوق بشر در بازسازی جهان مطلوب، نیاز به همبستگی بین‌المللی و همچنین ارتباط متقابل و انسانیت مشترک ما.
هدف از فراخوان عمومی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای عمل به شعار "برای حقوق بشر بایستید" این است که عموم مردم و خانواده سازمان ملل را برای تقویت اقدامات تحول آفرین و نمایش نمونه‌های عملی و الهام‌بخشی که می توانند به بهبود بهتر و پرورش جوامع مقاومتر و منصفانه کمک کنند، همراه نماییم.
 
در راستای تحقق هر چه بیشتر حقوق بشر؛ تساوی افراد در برابر قانون، حق بر دادخواهی، دادرسی عادلانه و اصل برائت از جمله حقوقی هستند که در راستای اهداف و وظایف وکلای مدافع و کانون‌های وکلای دادگستری قرار دارند و بی شک استقلال نهاد وکالت و تلاش‌های کانون‌های وکلا در آموزش حقوق شهروندی به مردم و همچنین پیگیری حقوق عامه و دفاع از آزادی‌های مشروع توسط وکلای دادگستری نقش مهمی در توسعه حقوق بشر خواهد داشت.
 
با امید به زیست در حال رفق و مدارا برای تمام ساکنین زمین و تحقق حداکثری مندرجات اعلامیه جهانی حقوق بشر.
اخبار
گروه: 
حقوق بشر
وکیل دادگستری
وکیل مدافع
کانون وکلا

اضافه کردن دیدگاه جدید

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com