دیدار رئیس کانون وکلای دادگستری با رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
کانون وکلای دادگستری استان یزد

دیدار رئیس کانون وکلای دادگستری با رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ رئیس کانون وکلای دادگستری با رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد دیدار کرد. در این دیدار دکتر علی زارع مهرجردی، رئیس کانون وکلا گفت: می‌خواهیم با کمک سازمان شما گفتمان و بستر همکاری مشترک به عنوان بخشی از متولی شهر جهت ورود نهاد وکالت به جامعه ایجاد نماییم. وی افزود: متاسفانه همه آنچه از وکیل و کانون وکلا در جامعه شناخته شده این است که دعوایی در دادگاه مطرح می‌شود و مردم به وکیل مراجعه می‌کنند که مراجعه آنها هم در حد ضرورت و پس از مواجهه با مشکل می باشد که مراجعه به وکیل نیاز به فرهنگ سازی دارد.
دکتر زارع تاکید کرد: نهاد وکالت ظرفیت بسیار خوبی جهت ارائه خدمات حقوقی به جامعه دارد و ظرفیت وکیل فقط به راهرو جلسه دادگاه ختم نمی‌شود، بلکه فعالیت یک وکیل قبل از اینکه هنوز دعوایی مطرح شود شروع می شود زیرا وکیل می‌تواند جهت پیشگیری از ایجاد مشکلات حقوقی به ارائه راهکار بپردازد و در میان همه افراد جامعه به خدمات حقوقی نیاز دارند.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: ارائه آموزش و اطلاعات حقوقی به مردم از مشکلات بعدی در دستگاه قضا خواهد کاست که تثبیت فرهنگ مراجعه به وکیل به تلاش و فعالیت کانون وکلا و نهادهای فرهنگ‌ساز مثل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیاز دارد تا این قابلیت کانون وکلا به مردم معرفی شود. وی ضمن انتقاد به عملکرد صداوسیما در معرفی وکیل، گفت: متاسفانه این فرهنگ‌سازی به عکس در صدا و سیما و در جهت معرفی وکیل به عنوان یک عنصر نامطلوب انجام می‌شود و با تبلیغات منفی، فرهنگ عدم مراجعه به وکیل تشویق می‌شود.
رئیس کانون وکلا اظهار داشت: نهاد وکالت نیاز به بازشناسی دارد تا خود را به عموم مردم شناسایی کند و با عموم جامعه درگیر نماید چه از طریق آموزش و یا خدمات حقوقی و یا مسائل مرتبط با حقوق عامه از قبیل بهداشت که ما به طور قطع به تنهایی نمی‌توانیم در این زمینه موفق باشیم و به کمک سازمان شما و صداوسیما نیاز داریم.

عباس ملازینلی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ضمن تشکر از حضور رئیس کانون وکلا گفت: یکی از مهمترین حوزه‌های آموزش مورد نیاز عموم مردم، آشنایی با مسائل حقوقی و آگاهی از حقوق خود می‌باشد و ما به‌عنوان دستگاهی که بخشی از حوزه آموزش‌های شهری و شهروندی را بر عهده دارد باید تاکنون به دستگاه‌های متولی مثل کانون وکلا مراجعه می‌کردیم زیرا در این زمینه دارای دغدغه و صاحب‌نظر هستند. وی افزود: در کشورهای توسعه یافته مردم از خدمات وکیل خانواده همانند طرح پزشک خانواده استفاده می‌کنند و در واقع این نیاز وجود دارد که مردم قبل از هر اقدامی از وکلا مشاوره بگیرند و این در جهت پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم بسیار موثر است. ملازینلی تاکید کرد: اگر در حوزه آموزش، مردم ببینند و لمس کنند که سازمانی نه برای خود بلکه از سر دلسوزی آموزش‌هایی را به مردم ارائه می‌دهد، این حرکت در نهادینه‌کردن فرهنگ مراجعه به وکیل به مرور زمان تاثیر‌گذار خواهد بود. رئیس سازمان پیشنهاد نمود: مباحث، مشکلات و معضلات و مطالب حقوقی توسط کارشناسان کانون وکلا به سازمان ارائه شود تا توسط گروه‌های هنری سازمان در قالب هنری به زبان مردم ترجمه شود. وی همچنین با اشاره به ظرفیت خوب فرهنگسراها گفت: می‌توان پس از اتمام بیماری این اماکن در اختیار کانون وکلا جهت آموزش مستقیم به مردم قرار گیرد.

اخبار
گروه: 

اضافه کردن دیدگاه جدید

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com