نشست هم‌اندیشی رئیس و نایب رئیس با اعضای کمیسیون‌های کارآموزی و آموزش | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
کانون وکلای دادگستری استان یزد

نشست هم‌اندیشی رئیس و نایب رئیس با اعضای کمیسیون‌های کارآموزی و آموزش

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸، نشست هم‌اندیشی با حضور اعضای کمیسیون‌های کارآموزی و آموزش برگزار شد. در این نشست دکتر علی زارع مهرجردی، رئیس کانون وکلای دادگستری استان یزد گفت: ورود من به انتخابات با هدف اصلاح دو مقوله کارآموزی و آموزش انجام شد. وی افزود: کارآموزی پلی میان علم و مهارت است و ما باید آموزش مهارت‌هایی از قبیل غلبه بر ترس و استرس، مطالعه پرونده، نحوه برخورد با اصحاب دعوی، فن بیان و نگارش، لایحه‌نویسی، مذاکره، مشاوره و مصالحه را در دستور کار کانون قرار دهیم.
رئیس کانون وکلای استان ضمن اشاره به تکلیف کانون در زمینه ورود به آموزش مهارت‌ها بیان داشت: در بحث آموزش هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.
وی از وکلا خواست توجه بیشتری به مسائل صنفی و کانون داشته باشند.

اکبر صدری، نایب رئیس کانون وکلا ضمن انتقاد به نحوه توزیع کارآموزان در بین وکلای سرپرست تاکید کرد: این روند باید اصلاح شود تا وکلای سرپرست بتوانند به درستی آموزش‌های لازم را به کارآموزان وکالت ارائه نمایند.
وی پیشنهاد نمود: همکاران یک روز در هفته را جهت همکاری با کانون برای خود اختصاص دهند.

در ادامه اعضای کمیسیون‌های آموزش و کارآموزی به بیان نظرات و پیشنهادات خود از قبیل تشکیل کارگروه ویژه با شرح وظایف مشخص جهت تعیین تغییرات دوره کارآموزی، برگزاری دادگاه‌های مجازی، ارائه آموزش‌های لازم به کارآموزان قبل از قبول دعاوی، تغییر در تکالیف کارآموزی، نیازسنجی در خصوص سرفصل‌های آموزشی و برگزاری وبینارهای آموزشی با رویکرد تئوری و عملی پرداختند.

اخبار

اضافه کردن دیدگاه جدید

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com