پیام تسلیت هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان یزد به‌ مناسبت روز عاشورا | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
کانون وکلای دادگستری استان یزد

پیام تسلیت هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان یزد به‌ مناسبت روز عاشورا

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان یزد به مناسبت روز عاشورا پیامی منتشر نمود. متن کامل پیام به شرح ذیل است:
 
"بِسم الله الرحمن الرحیم
 
محرم ماهِ دلدادگی عشاق و عاشورا روزِ وصال به معبود و کربلا جایی است که عشق به نهایت خود می‌رسد و فقط معبود دیده می‌شود. از منظری دیگر عاشورا روز تلاقی حاکمیت ظلم یزیدی به عنوان بزرگترین منکر اجتماعی و مبارزه برای حاکم ساختن حق و قطع سلطه ظلم به عنوان معروفی عظیم است؛ فلذا عاشورا را باید معیار و سنجه منکرها و معروف‌ها دانست؛ منکرهایی چون عهد‌شکنی و دنیا‌طلبی و ترک صحنه جدال حق و باطل و نشناختن موقعیت عمل و همراهی نکردن با امام خود از سوی چهره‌های شاخص زمان و عناصر تاثیر گذار وقت.
عاشورا را نباید به یک روز مناسبتی و تقویمی محصور کرد چرا که اگر عوامل ظهور و بروز عاشورا شناخته و مقابله با آن‌ها به فرهنگ عمومی تبدیل شود، شاهد تکرار کربلاهای مظلومیت نخواهیم بود و اگر انسان با درس‌ها و عبرت‌های نهفته در ژرفای این حرکت خونین آشناتر شود، به‌ همان اندازه عزتمند خواهد زیست.
به‌فرموده مقام معظم رهبری جا دارد امت اسلام فکر کند که چرا ۵٠ سال بعد از وفات پیامبر اسلام (ص) کار کشور اسلامی به جایی رسید که همین مردم مسلمان از سردارشان، وزیرشان، عالمشان و قاضی‌شان و قاری‌شان در کربلا جمع شدند تا جگر گوشه همین پیامبر را با وضع فجیع به خاک و خون بکشند، اگر خواص بد فهمیدند و دیر فهمیدند و با هم اختلاف کردند معلوم است که در تاریخ کربلاها تکرار می‌شود. پس درس حسین بن علی (ع) به امت اسلامی این است که برای مقابله با ظلم باید همیشه آماده بود و موجودی خود را به میدان آورد البته در آن سطح که از ما ساخته نیست ولی در هر سطحی که با ما متناسب باشد.
هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان یزد ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت روز عاشورای حسینی و با آرزوی سلامتی برای تمامی جهانیان و به‌ویژه همکاران شریف خود، تمامی آحاد جامعه و همکاران گرامی خود را به اندیشیدن در فرهنگ عاشورا و درس‌ها و عبرت‌های نهفته در آن فرا می‌خواند."
 
اخبار کانون را از طریق درگاه‌های ارتباطی رسمی دنبال نمایید 
اخبار

اضافه کردن دیدگاه جدید

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com